Jaki płaszcz kupić na nadchodzącą zimę?

Płaszcz jest nieodzownym elementem garderoby. Doskonały model ma za zadanie ochronić ciało przed chłodem, wiatrem i deszczem. Modny damski płaszcz zimowy – https://dstreet.pl/plaszcze-zimowe-damskie pomaga również poprawić wygląd i sprawić, że panie będą się czuły swobodnie, komfortowo i stylowo w każdej sytuacji. Jednak wybór odpowiedniego płaszcza jest trudny, ponieważ istnieje wiele rozmaitych modeli w różnych przedziałach cenowych. Na co więc zwrócić uwagę przy jego zakupie? Jaka jest historia płaszcza damskiego? Jak ta część garderoby ewoluowała na przestrzeni lat? Odpowiedzi na tego typu pytania można znaleźć w poniższym artykule. Zachęcamy do lektury.

Historia płaszcza damskiego sięga średniowiecza

Kobiety od dawna noszą płaszcze. Wiele lat temu tego rodzaju odzież towarzyszyła paniom na polowaniach oraz podczas jazdy konno. Wówczas płaszcze były wykonane z naturalnej skóry lub przyjemnego dla ciała puchu. Dopiero w XX wieku producenci odzieży zaczęli tworzyć płaszcze z wełny, kaszmiru, z wysokogatunkowej bawełny oraz z nylonu. Z czasem pojawiły się parki oraz wiele innych efektownych modeli, które szybko zyskały fanki na całym świecie. Panie doskonale czuły się w dobrze skrojonych, ciepłych, przylegających do ciała płaszczach z szerokimi rękawami i kieszeniami zapewniającymi dodatkowe miejsce do przechowywania. Odzież wierzchnia zmieniła się na przestrzeni lat, jednak dawniej, jak i dziś większość pań wybiera proste, stonowane modele, które można bez problemu połączyć z wieloma ubraniami ze swojej szafy.

Jak wybrać dla siebie odpowiedni płaszcz zimowy damski?

Idealny płaszcz zimowy damski obok skórzanej kurtki lub jeansowej katany obowiązkowo powinien znaleźć się w każdej kobiecej garderobie. Panie od zawsze przykuwają ogromną uwagę do odzieży wierzchniej, gdyż zależy im na tym, by ta część garderoby była ponadczasowa, uniwersalna i niezawodna. Warto więc kupić porządne egzemplarze, które posłużą paniom przez wiele lat w niezawodnym stanie niż wybierać kilka kiepskich trenczów lub płaszczy, które już po jednym sezonie nadają się do wyrzucenia. Odpowiednie dopasowanie do sylwetki, stonowany kolor, wiązanie w pasie, miękki materiał – na to wszystko zwracają uwagę kobiety, które poszukują niezawodnego płaszcza na nadchodzącą zimę.

Odzież wierzchnia, która jest ponadczasowa

W sklepach z odzieżą wierzchnią można już pod koniec wakacji znaleźć mnóstwo kurtek, płaszczy, kamizelek, które doskonale sprawdzą się w sezonie zimowym. Panie jednak nie decydują się od razu na zakup płaszcza lub kurtki, gdyż chcą porównać konkretne modele oraz sprawdzić, co będzie modne w nadchodzącym sezonie. 

Ciekawą propozycją na chłodniejsze zimowe miesiące jest płaszcz z miękkiej, wysokiej jakości skóry licowej, zapinany na guziki, z dwiema praktycznymi kieszeniami zewnętrznymi. Lekko rozkloszowany wzór zestawiony z ostrym kołnierzykiem rozświetli sylwetkę, a stylizacja nabierze swobodnego, lekko drapieżnego charakteru. Modele ze skóry można łatwo łączyć z kozakami na słupku, wygodnymi botkami na grubej podeszwie lub seksownymi czółenkami na wysokim obcasie. Takie płaszcze świetnie wyglądają z klasycznymi sukienkami o ołówkowym kroju, ale nie oznacza to, że nie można ich także zestawić z dżinsami z prostymi nogawkami, aby uzyskać prosty, niezobowiązujący look. Stylizację ze skórzanym płaszczem można połączyć z efektowną listonoszką na łańcuszku oraz modną, dużą, błyszczącą biżuterią.

Ile kosztuje porządny płaszcz?

Tak naprawdę nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż ceny odzieży wierzchniej wahają się od kilkuset do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. W sieciówkach bez problemu można znaleźć komfortowy płaszcz za 200-300 zł. Mimo tego, że na pierwszy rzut oka może ona wydawać się bardzo solidny i niezawodny, to jednak panie nie powinny się łudzić, że posłuży im on przez wiele lat. Dobry jakościowo płaszcz z pewnością klientki kupią w butikach znanych projektantów. Płaszcze z wełny oraz z kaszmiru są wręcz rozchwytywane przez dojrzałe kobiety w tym sezonie. Za taki model trzeba jednak zapłacić od 1500 do 5000 zł.

Comments are closed.